Strona główna | Mapa serwisu | English version
Regulamin działania Kapituły Prób Wędrowniczych
KPW > Regulamin działania Kapituły Prób Wędrowniczych
Regulamin działania Kapituły Prób Wędrowniczych:


§ 1 Członkowie, dokumentacja, spotkania

  1. Powołana w celu opiniowania i zatwierdzania do otwarcia i zamknięcia Prób Wędrowniczych w hufcu Ostrowiec Świętokrzyski.
  2. Kapituła składa się z 3 osób posiadających naramiennik wędrowniczy, które ukończyły kurs drużynowych lub warsztaty metodyczne pionu wędrowniczego.
  3. Kapitułę wybiera Namiestnictwo Wędrownicze. Dwie osoby spośród środowiska wędrowniczego hufca i przynajmniej jedną ze składu Rady Namiestnictwa Wędrowniczego.
  4. Kadencja Kapituły trwa od września do czerwca każdego roku harcerskiego.
  5. Kapituła wybierana jest na pierwszym spotkaniu Namiestnictwa Wędrowniczego hufca, rozwiązana na ostatnim spotkaniu w każdym roku harcerskim.
  6. Decyzje kapituła podejmuje większością głosów przy pełnym składzie.
  7. Rada namiestnictwa może odwołać członka Kapituły Prób Wędrowniczych, gdy ten nie wypełnia swoich obowiązków. W takim przypadku wybory uzupełniające do Kapituły Prób Wędrowniczych odbywają się na następnym spotkaniu Namiestnictwa Wędrowniczego.
  8. Rada Namiestnictwa może rozwiązać Kapitułę Prób Wędrowniczych, gdy ta nie wypełnia swoich obowiązków. W takim przypadku na kolejnym posiedzeniu Namiestnictwa odbywają się wybory do Kapituły Prób Wędrowniczych.
  9. Rada Namiestnictwa może odwołać członka KPW na jego prośbę, lub gdy ten nie wypełnia swoich obowiązków względem Kapituły. W takim przypadku wybory uzupełniające odbywają się na tym samym spotkaniu Namiestnictwa.
  10. Materiały opracowane w trakcie realizacji prób wędrowniczych mogą być wykorzystywane przez Namiestnictwo i udostępniane innym funkcyjnym wędrowniczym.
  11. Kapituła Prób Wędrowniczych składa co miesiąc meldunki z działalności, które są dołączane do meldunków składanych przez Namiestnika Wędrowniczego.
  12. Spotkania Kapituły odbywają się stosownie do potrzeb.
  13. Przewodniczącego KPW powołuje i odwołuje Komendant Hufca swoim rozkazem.

§ 2 Tryb realizacji próby

  1. W celu opiniowania i akceptacji, otwarcia i zamknięcia próby wędrowniczej, drużynowy lub opiekun próby zgłasza się z rozpisanymi próbami na spotkanie KPW.
  2. Wytyczne próby wędrowniczej:
    • Przynajmniej dwa wyczyny z różnych płomieni watry
    • Symbolika w formie praktycznej
  3. Kapituła może zamknąć próbę z wynikiem negatywnym w przypadku stwierdzenia braku realizacji większości zadań w ustalonym czasie.
  4. Na wniosek zdobywającego oraz za zgodą KPW można zmienić jedno lub dwa zadania w próbie.
To jest stopka